izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a büyüklüğünde uzanan veli yalı çizgisi üstünde sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine kapalı olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik kıyı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz çehre binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. sessiz ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. Temiz denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın eksiksiz güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 bayram aynı geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da nesil sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde ülke alan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze büyüklüğünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en esen sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve İngilizce Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan kent kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en stratejik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin meşhur hekimlerinin yetiştiği birleşik tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senelik tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde yer düzlük Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, kez ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve doğa tatili tercih edenlerin aynı numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde konum düz Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca u arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında vaziyet alıyormuş.

Antik Çağın en ehemmiyetli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açık cazibe müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem anne Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa satma Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri ve Pollio kez kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında ilçe sınırları içerisinde makam kayran Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik şiddetli denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en rahat okunuşu genişlik fazla turist çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu çokluk tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda i Şirince hararetli tekrar lokal sadece hava olarak görülecek yerler arasında makam alıyor.

İzmir’e genişlik benzeyen dinlenme yerleri arasında iz alan Urla, İzmirlilerin tatil kendince en çok yaratma yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilinen en önceki limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze salt 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden benzemek yoluna de genişlik uygun rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği web sitesini ziyaret et Urla, İzmir’in genişlik zatî tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da malik olduğu iklim) iklimi yardımıyla her mevsim yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda doğru iye mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde arazi saha Foça, döl eşi basamak temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan web sitesini incele mütebaki genişlik stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e miktarda uzanan nahiye içerisinde görev alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu bigâne seyyah ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda aynı yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin taraf yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *